Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri
Stokta Olanlar

Yalıtım & Strafor Çeşitleri


İç ve dış cephede ısı, ses gibi etkenler açısından özel bir koruma kalkanı oluşturmak için izolasyon malzemeleri kullanılmaktadır. İzolasyon malzemeleri arasında genellikle strafordan üretilen malzemeler yer almaktadır. Söve, kat silme, payanda gibi dekoratif görünümleriyle göz alıcı tasarımlara imza atabileceğiniz straforlar bulunmaktadır.

Aradığınız strafor yalıtım malzemelerini zengin ürün alternatifleri, özel filtreleme seçenekleri ve cazip fiyat fırsatlarıyla online alışveriş sitesi Evim.com’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yaşam Alanlarında İzolasyon Sağlayan Straforlar

Yaşam alanları için konfor sağlayan alternatifler arasında yer alan yalıtım strafor malzemeleri kullanışlı bir yapıya sahiptir. Genellikle dış cephelerde kullanılan ısı yalıtım malzemeleri evlerdeki ısı ve enerji kaybını önleyen özel ürünlerden oluşmaktadır. Isı yalıtım köpüğü; hafif ve ince yapıya sahip, polistren taneciklerin özel işlem görmesi sonucunda binalardaki olası ısı ve enerji kaybını önlemeye yarayan izolasyon malzemeleridir. Yalıtım köpüğü gelişen teknolojiyle birlikte pek çok farklı çeşidinin üretilmeye başlandığı ürünlerdir.

Yalıtım strafor köpükleri; su geçirgenliği az olduğu için bina cephesinin suyu muhafaza etmesini önlemektedir. Isı yalıtım levhaları ihtiyaca göre boyutları ayarlanan, su geçirgenliği düşük, ince ve yanmaz yüzey yapısına sahiptir. Eps ısı yalıtım levhaları binalarda üst düzeyde bir izolasyon sağlar.

İç ve dış cephelerde yalıtımla birlikte estetik dizaynlar oluşturabileceğiniz söveleri tercih edebilirsiniz. Strafordan üretilen söveler kapı ve pencelerde yalıtım sağlarken özel dizaynları ve istenilen renge boyanabilmesiyle dikkat çekmektedir. Mantolama işlemi tamamlandıktan sonra söveler binalara uygulanabilmektedir.

Hava koşullarına karşı yüksek dayanıklılığa sahip kat silmeleri, dış cephelerde mimari tasarımlar oluşturmayı sağlayan kat araları, pencere, kapı gibi pek çok alanın dekoratif bir görünüm kazanması için ideal malzemelerdir. Köşe taşı, çerçeve gibi özel modeller dış cephe tasarımlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Geçmişten bugüne kadar gelen payandalar taşıyıcı görevinin yanı sıra strafordan üretilen hafif ve zarif tasarımlarıyla binalara güzellik katar. Suya, neme ve ısıya karşı dayanıklı payandalar yanmaz özelliği ile bina dış cephelerinde güvenle kullanabileceğiniz malzemelerdir.

Pencere yan dekorları; pencerelerinizdeki ısı ve enerji kaybını önlerken şık ve zarif tasarımlarıyla binalarınıza yeni bir görünüm kazandırır. Kare, yuvarlak gibi farklı geometrik şekiller, çiçek desenleri pencere dekorları için özel bir alternatif oluşturmaktadır.

Sütunlardan oluşan bina tasarımlarında sütun başlığı olarak kaideler kullanılmaktadır. Strafordan üretilen kaidelerin farklı desenleri vardır.

Binalarda yüksek yalıtım sağlarken görselliği yüksek straforlar şık ve zarif tasarımlara ev sahipliği yapmanızı sağlar.

En Özel Straforlar Evim’de

Isı ve enerji kaybını önlemek yaşanabilir alanlar oluşturmak için son derece önemlidir. Yalıtım malzemesi seçerken kullanım alanına uygun ürünü belirlemek gerekir.

Yalıtım malzemesinin su geçirgenliğinin düşük olması, yanmaz yüzeye sahip olması gerekir. Dış etkenlere göre etkisini kaybetmeyen yapıdaki straforları tercih etmek, sorunsuz bir kullanım sağlar.

Kapı ve pencerelerde dekoratif bir görünüm için söveler oldukça uygun ürünlerdir. Sövelerin birbirinden özel desenleri bulunmaktadır. Kat silmeleri ise geniş kullanım alanlarıyla binalarınızda göz alıcı tasarımlar oluşturabileceğiniz ürünlerdir.

Küçük ve etkili yapısıyla pencere yan dekorları binalarınızda yalıtım sağlarken estetik desenleriyle binalarınızı güzelleştirir.

Mantolama işleminden sonra seçtiğiniz straforların uygulanması gerekir. Straforların dayanıklı bir boyayla boyanması kullanım ömrünü uzatır.

Binalarınız için en özel straforları sektörün bilinen markalarının kaliteli uygun fiyat avantajlarıyla Evim.com adresinden satın alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.