Filtre
Filtre

Çelik Kapı Modelleri

Seçime uyan ürün bulunamıyor.

Çelik Kapı

Çelik kapılar; çelikten üretilen, zırhlı bir yapısı olan, koruyucu özelliği yüksek ve ses yalıtımı bulunan kapı çeşitlerinden biridir. Çelik kapıların kalınlığı 1.5 mm- 6.5 mm arasında değişmektedir. Çelik kapıların kasaları da çeliğin dayanıklılığının arttırılması ile üretilmektedir. Çelik kapıların kilit sistemleri darbelere karşı dirençlidir. Özellikle güvenlik sorunu yaşanılan yerlerde özel kilit sistemine sahip çelik kapılar tercih edilmelidir. Çelik kapı montajı kolaydır.

Son yıllarda çelik kapı renkleri arasında beyaz çelik kapılar öne çıkmaktadır. Boyut, Evim, Falez, Portal çelik kapı markalarının modelleri farklı renk alternatifleriyle yaşam alanlarınıza A’dan Z’ye güvenli ve dekoratif bir görüntü kazandırır.

3 Boyutlu Çelik Kapı: 3 boyutlu çelik kapı çelik malzemenin üzerine dijital 3 boyutlu baskı yapılarak üretilmektedir. Avrupa standartlarında güvenlik sertifikalı modelleri bulunmaktadır.

3 boyutlu çelik kapı desenleri; manzara, çiçek, geometrik desenler ya da kişisel olarak seçtiğiniz bir resim olabilmektedir.

Yeni nesil baskı sistemiyle üretildiği için kullanıldığı mekanda canlı ve akıcı bir görünüm sağlar. İç ve dış mekan kullanımına uygundur. Dağ evi, yazlık ev, daire gibi yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Camlı Çelik Kapı: Çelik kapılar arasında estetik ve zarif görünümüyle tercih edilen camlı çelik kapı; güvenli yapısıyla dikkat çekmektedir. Cam ve çeliğin birleşiminden oluşmaktadır. Isı ve ses yalıtımlı olarak üretilen camlı çelik kapılarda üst düzeyde kilit sistemi yer almaktadır. Darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Modern dizaynları seven kişiler için camlı çelik kapı çeşitleri idealdir.

Evim.com sitesinden marka, model, renk, malzeme, fiyat filtreleme seçenekleriyle en ucuzdan en pahalıya bütçenize uygun olan çelik kapıyı satın alabilirsiniz.

Ahşap Kaplama Çelik Kapı: Ahşap ve çeliğin bir arada kullanıldığı çelik kapı çeşitlerindendir. Genellikle kapının orta bölümünde ahşap kaplama kullanılmaktadır. Ayrıca ahşap kaplama çelik kapıların bazı bölümleri sac kaplamalardan üretilmektedir.

Hafif çelik kapı modelleri arasında yer almaktadır. Ahşap kaplama ile üretildiği için güvenlik açısından diğer çelik kapılara göre daha az güvenlidir. Ucuz çelik kapı çeşitleri arasında bulunmaktadır.

Hazır Çelik Kapı: Hazır çelik kapı; kalınlığı az olan, sactan üretilen çelik kapı modelidir. 90x200 cm gibi standart ölçüler ile üretilmektedir. Hazır çelik kapıların kasasında da düşük kalınlıkta sac malzemesi kullanılmaktadır. Kalınlığının az olması hazır kapılarda güvenlik açısından problem oluşturmaktadır. Ekonomik çelik kapı tercih edenler için uygun modelleri bulunmaktadır.

Çelik Kapı Fiyatları

Güvenliğimizi sağlayan, dış etkenlerden koruyan çelik kapıların üretim özellikleri farklılık göstermektedir. Çelik kapıların üretildiği malzemeler, kasa ve kapı kalınlığı, ölçüleri, modeli fiyatını etkileyen temel unsurlardır.

Çelik Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çelik kapı satın alırken kapının dış etkenlere karşı olan dayanıklılığı incelenmelidir. Daire, villa gibi güvenliğin önemli olduğu yaşam alanlarında çelik kapıların üretildiği malzeme, kilit sistemi ve kasa kalınlığı öne çıkmaktadır.

Avrupa standartlarında sertifikalı olarak üretim yapan markalar tercih edilmelidir. Çelik kapının kasa kalınlığı minimum 2 mm olmalıdır. Kasa kalınlığı arttıkça kapının dayanıklılığı artar. Aydınlık bir görüntü için beyaz çelik kapılar, modern bir görünüm için camlı çelik kapı, farklı ve sizi yansıtan tasarımlar için de 3 boyutlu çelik kapıları tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.