Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri
Stokta Olanlar

Amerikan Kapı Modelleri


Yaşam alanlarında yoğun olarak kullanılan kapılar dünden bugüne değişen özellikleriyle A’dan Z’ye pek çok modelin olduğu ürünlerdir. Kapıların kullanışlı ve dekoratif olması yaşam alanınızdaki tasarımlara uyum sağlaması bakımından önem arz eder. Amerikan panel kapılar son yıllarda en çok tercih edilen kapı modelleri arasında yer almaktadır.

Amerikan kapı, hazır kapı, lake kapı, oda kapıları gibi birbirinden güzel kapılar cazip fiyat fırsatlarıyla Evim.com sitesinde hizmetinizdedir.

Amerikan Kapı

Amerikan kapı; ahşap yüzeyin üzerinde yapay panellerin kaplanması ile üretilmektedir. Isıya, suya karşı gösterdiği direnç ve hafif yapısı ile rağbet gören kapı modelleri arasında bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Amerikan kapı kasasının dayanıklılığı artmıştır.

Amerikan oda kapıları kullanım süresi uzun olan yapı malzemeleridir. Amerikan kapı ölçüleri standart olarak 90x210 cm ebatlarında üretilmektedir. Yazlık ev, daire, dağ evi, villa gibi farklı ev tiplerinde kapı ölçüleri değişiklik gösterebilmektedir.

Amerikan kapı renkleri neredeyse her renkte üretilebilmektedir. Beyaz Amerikan kapı geniş renk skalasıyla dikkat çeken Amerikan kapılarda en çok kullanılan renktir. Gri, kahverengi, krem, siyah renkleri de beyazdan sonra en çok tercih edilen renklerdendir.

Camlı Amerikan Kapı:  Ahşabın preslenmesinden sonra boyadan önce kapıdaki cam yerlerinin oluşturulmasıyla camlı Amerikan kapılar üretilmektedir. Özellikle salon kapılarında estetik ve şık görünümü nedeniyle cam kapılar tercih edilmektedir.

Camlarda çiçek desenleri ve geometrik desenler sıklıkla kullanılmaktadır. Amerikan iç kapılarında beyaz rengin üstünlüğüne karşı modern ev dekorasyonlarında gri tonları hakimdir. Camlı kapılarla özel renk kontrastları oluşturabilirsiniz.

Camsız Amerikan Kapı: Kaliteli ve dayanıklı ahşabın preslendikten sonra boyama işleminin gerçekleştirilmesi ile üretilen kapı modelleridir. Ergonomik tasarımı ve kullanım kolaylığı ile mutfaktan koridorlara her odada Amerikan kapılar kullanılabilmektedir. Ses ve ısı yalıtımı olan kapı modellerinden biridir. Kapı pervazları geçmeli olarak üretilmektedir.

Evim, Boyut gibi markaların Amerikan kapı çeşitlerine model, renk, malzeme, kullanım alanı, fiyat gibi kolay filtreleme alternatifleriyle evim.com sitesinden bakabilirsiniz.

Sürgülü Amerikan Kapı: Küçük yaşam alanlarında yerden tasarruf sağlamak için kullanılan sürgülü Amerikan kapılar; raylı sistemi ile kurulum kolaylığı sağlamaktadır. Camlı ve camsız sürgülü kapı çeşitleri vardır. Özellikle dar mutfaklarda alanı genişletecek sürgülü kapılar tercih edilmektedir. Dekoratif ve şık sürgülü kapılar ise salonlarda ışıltı ve işlevsellik sağlar. Sürgülü Amerikan kapılar leke tutmayan hijyenik yüzeye sahiptir.

Amerikan Kapı Fiyatları

Günümüzde gelişen teknolojinin yansımasıyla pek çok kapı modeli üretilmektedir. Amerikan kapılar kullanım kolaylığı ve ekonomik fiyatlarının etkisiyle sıklıkla kullanılan iç kapı çeşitleri arasında yer almaktadır. Amerikan kapıların fiyat skalasını etkileyen faktörler vardır.  Renk, marka, model bu faktörlerden biridir.

Amerikan kapılar özel renk alternatifleriyle evinizi baştan aşağıya değiştirmek için Evim.com sitesinde sizleri bekliyor!

Amerikan Panel Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amerikan panel kapı alırken kapının evinizde kullanılacağı odaya uygun olması önemlidir. Oturma odası, salon gibi yaşam alanlarında camlı kapıların şık ve desenli yapısını kullanabilirsiniz. Dar bir mutfağa sahipseniz sürgülü kapıların işlevselliğinden yararlanabilirsiniz. Banyolar için camsız dayanıklılığı yüksek Amerikan kapıları tercih edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda kullanacağınız kapıların ölçülerine dikkat etmeniz gerekir. 90x210 cm olan standart ölçülerin dışında ise özel olarak imal edilmelidir. Kapı rengi seçerken yaşam alanınızda kullandığınız dekorasyon tarzına uyum sağlamasına dikkat ediniz. Beyaz en sık kullanılan renk olsa da her dekorasyona uyum sağlayacak krem renginin soft yapısını kullanabilirsiniz.

Amerikan kapı alırken sektörde uzun yıllardır yer alan markaları; kullanım ömrü ve garanti süresi nedeniyle tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.