Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri
Stokta Olanlar

Derz Dolgu Çeşitleri

Yüksek Fiyat Düşük Fiyat
Sayfa
Yüksek Fiyat Düşük Fiyat
Sayfa

İç ve dış mekan dekorasyonlarında tasarımın temel malzemelerinin yanında yardımcı malzemeler kullanılmaktadır. İnşaat malzemeleri dekorasyonları tamamlayan etkili ve kullanışlı ürünlerden oluşmaktadır. Derz dolgu; banyo, mutfak, tuvalet gibi geniş kullanım alanına sahip olan seramik, mermer vb. dekoratif ürünlerin yapıştırıldıktan sonra aralarındaki boşluğu doldurmaya yarayan malzemedir. Seramik yan malzemeleri ile birlikte kullanılmaktadır.

Yaşam alanlarınıza canlılık katacak malzemelere eşlik eden derz dolgusunu zengin renk yelpazesi ve cazip fiyat listesiyle Evim.com adresinden satın alabilirsiniz.

Derz Dolgusu

Derz dolgu malzemesi fayans gibi ürünlerin aralarındaki boşluğun kapanmasını sağlarken, dayanıklılığını artıran etkisi yüksek yapı malzemeleridir. Derz dolgular yapılar arasında oluşan boşlukları doldurmak için de kullanılabilmektedir. Alçıya benzeyen yüzeyi ile derz dolgunun hazırlanışı kolaydır. Derz dolgular her yaşam alanında yer alan özel malzemeler arasında bulunduğu için ihtiyaca yönelik olarak pek çok farklı çeşidi üretilmektedir. Derz dolgu renkleri kullanılan malzemeye uyum sağlayacak beyaz, siyah, gri, bej, kırmızı gibi zengin renk alternatifleriyle yaşam alanlarında estetik bir görünüm sağlar.

Silikonlu Derz Dolgu: Çimento ve silikon karışımından üretilen, su iticiliği yüksek derz dolgu çeşididir. Silikonlu derz, uygulandığı yüzeyin pürüzsüz ve akıcı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Granit, fayans, mermer gibi duvar ve zemin döşemelerinde kullanılan malzemelerin tamamlayıcı ürünlerdir. Su iticiliği yüksek olan derz dolgu su geçirmez. Silikon dolgu kabarmayan, çatlamayan, aşınmayan yapısıyla uzun ömürlü dolgu malzemelerinden biridir.

Vitra,Hafele, Kalekim,Weber derz dolgu markaları yaşam alanlarınızı güzelleştirecek derz dolgu renkleri ve özel filtreleme seçenekleriyle güvenilir alışveriş sitesi Evim.com’dan bulabilirsiniz.

Epoksi Derz Dolgu: Hayatınızın her alanında rastlayabileceğiniz derz dolgular arasında farklı kullanım alanlarıyla epoksi derz dolgular dikkat çekmektedir. Kimyasal kullanımının üst düzeyde olduğu alanlarda boşlukları doldururken koruyucu görevi gören derz dolgu çeşididir. Epoksiz reçineden üretilmektedir. Havuz, fabrika gibi yoğun kullanıma sahip alanlarda epoksi derz dolgu kullanılmaktadır. Dış etkenlere karşı üst düzeyde bir dirence sahiptir. Derz aralığına uygun seçilmesi önemlidir.

Hazır Derz Dolgu: Kullanım kolaylığı sağlayan hazır derz dolgular akrilik esaslı olarak üretilmektedir. Antibakteriyel içeriği ile hijyenik bir kullanım sunmaktadır. Su emiciliği düşüktür. Fayans derz dolgusu yenilemede pratik kullanımıyla tercih edilmektedir. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen hazır derz boyası seramik, mozaik gibi pek çok üründe 5 mm derz aralığına kadar uygulanabilmektedir.

Derz Dolgu Kalemi: Günümüzde derz yenileyici özelliği ile oldukça rağbet gören derz dolgu kalemi fayans arası derzlerinizin ilk günkü gibi görünmesine yardımcı olmaktadır. Zamanla aşınan derzler banyo, mutfak gibi yaşam alanlarınızda kötü bir görünüme neden olmaktadır. Derzlerin aşınması hijyen açısından da sorun oluşturmaktadır. Fayans arası derz yenilemeyi sağlayan derz dolgu kalemi özel ucuyla ustalık gerektirmeden uygulanabilmektedir. Çabuk kuruyan derz dolgu kalemi temizlik maddelerine, suya ve darbelere karşı dayanıklıdır.

Derz Dolgu Fiyatları

İnşaat malzemeleri arasında yaygın kullanıma sahip olan derz dolgular ihtiyaca göre değişen özellikleri ile üretilmektedir. Derz dolgu fiyatları piyasa şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Derz dolgu fiyatlarını markası, cinsi, rengi ve boyutları doğrudan etkilemektedir. Derz dolguların fiyatları kullanım alanına ve derz dolgu boşluğuna bağlı olarak belirlenmektedir.

Derz Dolgu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanım alanına göre derz dolgu seçmek mühimdir. Fayans, mermer, granit gibi malzemelerin döşenmesini tamamlamak için silikonlu derz dolguları tercih edebilirsiniz. Yüzme havuzu gibi su ve kimyasalların yoğun olarak kullanıldığı yerler için epoksi derz dolgular uygundur. Var olan eskimiş derz dolguları yenilemek için ise hazır derz dolgu ya da derz dolgu kalemi kullanabilirsiniz.

Derz dolgu kalemleri pratik olarak uygulanabilmektedir. Derz dolgunun su geçirmez özelliğe sahip olması gerekir. Derz dolgunun derz boşluğuna uyum sağlayacak özellikte olmasına da dikkat etmelisiniz. Derz dolgunun renginin uygulandığı yüzeye uyum sağlaması için kullanılan renk ile aynı tonlarda seçebilir ya da zıt tonlarda seçerek farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.