Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri

Rutubet Önleyici Boya Çeşitleri


Ev dekorasyonlarında boyalar yaygın olarak kullanılmaktadır. Boyaların dekoratif ve canlandırıcı etkisinin yanında dış etkenlerden kaynaklanan problemlere karşı koruyucu ve önleyici özellikleri de bulunmaktadır.

Küf önleyici boya, antibakteriyel boya, ısıya dayanıklı boya dış etkenlere karşı koruyucu ve önleyici özellikte olan boyalardandır.

Evim.com sitesinde küf önleyici boya çeşitleri marka, cins, kullanım alanı, fiyat gibi kolay filtreleme özellikleri ve cazip fiyat avantajları ile yer almaktadır.

Rutubet Önleyici Boya

Hava almayan nemli ortamlarda sıklıkla görülen rutubet ve küf sorununu gidermek için rutubet önleyici boya üretilmektedir. Rutubet giderici boya içerisindeki kimyasallar sayesinde mantar ve bakteri gibi mikroorganizmaların oluşumunu önlemektedir.

Genellikle nem önleyici boyalar banyo, mutfak gibi nemin yoğun olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Tavan ve duvarlarda da nem sorunu yaşanabildiği için rutubet önleyen boya tercih edilmektedir.

Rutubet/Küf Önleyici Tavan Boyası: Sağlıklı ve hijyenik bir yaşam alanı oluşturmak için boya seçiminiz önemlidir. Nem alan ya da havalandırılmayan alanlarda tavanlardaki rutubet oluşumunu önlemek için rutubet/ küf önleyici tavan boyası kullanılmaktadır.

Kokusuz, antibakteriyel içeriği ile tavanlardaki kötü görüntüyü yok eder. Rutubetli duvar boyama işleminde rutubetli yüzey temizlendikten sonra rutubet önleyici boyalar uygulanabilmektedir.

Yaşam alanlarınızda iklim koşullarından ve binanın yapısından kaynaklanan nem oluşma durumu varsa önlem amaçlı olarak da rutubeti önleyen boya tercih edebilirsiniz.

Banyo, tuvalet, mutfak gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Fawori, Dyo, Filli Boya, Polisan, Casati, Jotun markalarının rutubet önleyici boya çeşitlerine farklı boyut seçenekleriyle Evim.com’dan ulaşabilirsiniz.

Rutubet/Küf Önleyici Duvar Boyası: Sağlık açısından tehlike oluşturan rutubet ve küf oluşumunu engellemek için duvarlarınızda rutubet/küf önleyici duvar boyası kullanabilirsiniz.

Yüksek kapatıcılığı ve küfün yüzeye çıkmasını engelleyen içeriği ile küf önleyici boyalar duvarlarda oldukça etkilidir.  Özellikle astım, alerji gibi sağlık problemleri olan kişiler yaşam alanlarında rutubet önleyici boyaları rahatlıkla kullanabilir.

Nefes alabilen, uzun süreli kullanıma uygun boyalar arasında rutubet önleyici duvar boyaları yer almaktadır. Leke ve sararmaları önleyen içeriği ile neme yatkın alanlarda kullanıma uygundur.

0.75 litreden 15 litreye kadar farklı boyutlarda üretilmektedir.

Rutubet Önleyici Boya Fiyatları

Boya fiyatlarına etki eden pek çok unsur vardır. Boyanın içeriği, teknik özellikleri, kullanım alanı, cinsi, litresi, rengi ve markası fiyatını etkileyen temel unsurlar arasındadır.

Rutubet önleyici boya fiyatları normal boyalardan daha yüksektir. İçeriğinde yer alan kimyasallar fiyatları etkilemektedir.

Rutubet Boyası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İç ve dış cephede kullanılan boyaların sağlık açısından zararlı kimyasallar içermemesi oldukça önemlidir. Boyalar sadece dekoratif açıdan değil uygulanacağı yüzeyin özelliklerine göre kullanılabilen ürünlerdir.

Nem alan rutubetli alanlarda rutubet boyası kullanmak antibakteriyel özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir. Rutubetin oluşturduğu kötü görüntüden ve sağlığa olan zararlarından etkilenmemek için rutubet önleyici boyalardan faydalanabilirsiniz.

Duvarlar ve tavanlar için farklı özelliklerde rutubet boyaları üretilmektedir. Rutubet boyası alırken kullanacağınız yüzeye uygun boya seçmelisiniz. Uygulayacağınız alanın metrekaresine göre boya miktarını da belirlemelisiniz.

Farklı markaların rutubet boyaları bulunmaktadır. Boya sektöründeki öncü markalardan birini kalite açısından tercih edebilirsiniz. Boyayı uygulamadan önce yüzeyde nem ve rutubet varsa boyanın etkili olabilmesi için mutlaka temizlemelisiniz. 

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.