Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri

Ahşap Boyası Çeşitleri

Yüksek Fiyat Düşük Fiyat
Sayfa
Yüksek Fiyat Düşük Fiyat
Sayfa

İç ve dış mekan tasarımlarının vazgeçilmez malzemelerinden biri olan boyalar kullanım alanı zengin ürünlerdir. Ahşap, duvar, mobilya gibi yüzeyler için farklı boya türleri bulunmaktadır. Kullanım alanına uygun şekilde boya seçmek önemlidir.

Ahşap boyası, silinebilir boya, metal boyası gibi ihtiyacınız olan boya çeşitleri Evim.com sitesinde yer almaktadır.

Ahşap Boyası

Mobilya, mdf, kapı gibi ahşap ürünlerin yıpranmış yüzeylerini yenilemek ya da farklı bir görünüm kazanmasını sağlamak için ahşap boyası kullanılır. Ahşap yüzeylerin hava koşullarına ve kullanıma bağlı olarak aşınması sonucu ortaya çıkan kötü görüntüyü dekoratif olarak yenileyebilmek için farklı ahşap boyaları kullanılmaktadır. Mdf, ağaç, sehpa boyası olarak da ahşap boyalar tercih edilmektedir.

Mobilya Boyası: Eskiyen ahşap mobilyaları yenilemek için mobilya boyası kullanılmaktadır. Rengini değiştirmek istediğiniz mobilyalarınız için de mobilya boyası uygulayabilirsiniz. Dekoratif açıdan modern ve estetik bir görüntü yakalamak, eşyalarınıza canlılık katmak için ahşap boyasından yararlanabilirsiniz.

Mobilyalar için beyaz ve kahverengi ahşap boyası kullanılmaktadır. Farklı renk seçenekleri de vardır.

Casati, Filli Boya, Polisan, Dyo, Jotun  gibi ahşap boya markaların mobilyalarınıza kendine has bir görüntü kazandıracak mobilya boyaları Evim.com adresinde!

Su Bazlı Ahşap Boyası:  Su bazlı ahşap boyası; ahşabın doğal dokusunu koruyan bir boya türüdür.  Kokusuz, ağır kimyasallar içermeyen ve kolay uygulanabilen malzemelerdendir. Tüm ahşap yüzeylerde su bazlı ahşap boyası uygulanabilmektedir. Yüzeydeki kusurları pürüzsüz bir şekilde kapatır. Kabarma ve çatlama yapmayan, dayanıklılığı yüksek bir boyadır.

Su Geçirmez Ahşap Boyası: İç ve dış cephelerde ahşap yüzeylerde su geçirmez ahşap boyası tercih edilmektedir. Hava şartlarına dirençli, nem ve rutubeti önleyen özellikte ürünlerdir.

Ahşap yer döşemelerinde hafif dokulu yapısıyla ahşaba özel bir parlaklık katar. Su geçirmeyen ve kaymayı önleyen yapısıyla kullanım süresi uzundur.  Ahşap bahçe mobilyaları, zemin döşemeleri, duvar döşemelerinde su geçirmez ahşap boyası tercih edilmektedir.

Ahşap Kapı Boyası: Ev dekorasyonunda kapılar dekorasyonun önemli bir parçasını oluşturmaktadır.  Bu nedenle kapıların görünüşü oldukça önemlidir.  Yıpranmış ahşap kapıları değiştirmek maliyeti yüksek bir işlem olduğu için ahşap kapı boyası kullanarak kapılar yenilenir. Ahşap kapılar için yalnızca ahşap kapı boyası kullanılmalıdır.

Farklı boyalar ahşabın dokusunu zedeler. İç kapılar için kahverengi, siyah, beyaz ahşap boyası tercih edilmektedir.

Ahşap Koruma Boyası: Ahşap malzemeler doğal dokularıyla ön plana çıkan ürünlerdir. Her alanda kullanılan ahşap ürünleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için ahşap koruma boyasından yararlanılır.

Vernikli içeriği ile ahşap koruma boyası ahşabın dayanıklılığını artıran özel bir üründür. Selülozik, sentetik ve poliüretan içerikli ahşap koruma boyaları bulunmaktadır. Banyo, mutfak gibi alanlarda ahşap koruma boyası kullanılmalıdır. Ahşap koruma boyalarında farklı renk alternatifleri vardır.

Ahşap Boya Fiyatları

Duvar, tavan, yer,  mobilya gibi her alanda kullanılan boyaların içerik yapıları birbirinden farklıdır. Boyalar kullanılacağı zemine uygun olacak şekilde üretilmektedir. Markasına ve özelliklerine göre boya fiyatları değişiklik gösterir.

Ahşap boyalar 0.75, 2.5, 15 litre seçenekleri olan kullanım miktarına göre satılan yapı malzemeleridir.

Evim.com sitesinde ahşap boyası renk kartelası marka, renk, fiyat, cins filtreleme özellikleri ile yer almaktadır.

Ahşap Boya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşam alanlarında yapı malzemeleri arasında oldukça sık kullanılan ürünlerden biri boyalardır. Ahşap malzemeler için ahşap boyalar kullanılmaktadır.

Ahşap boya alırken boyanın içeriğine dikkat etmek önemlidir.  Mobilya, kapı, zemin gibi yerler için farklı özelliklerde ahşap boyalar kullanılmaktadır.

Mutfak, banyo gibi bölümlerde su geçirmez ahşap boyası tercih edilmelidir. Ahşap boyalar zengin renk alternatifleriyle dikkat çekmektedir. Dekorasyonunuza uyum sağlayacak ve ahşabın doğal dokusunu koruyacak renk tonları seçilmelidir. Beyaz ve kahverengi ahşap boyalar her kullanım alanına uyum sağlayacak özelliktedir.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.