Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri

Dış Cephe Boyası Çeşitleri

Yüksek Fiyat Düşük Fiyat
Sayfa
Yüksek Fiyat Düşük Fiyat
Sayfa

Dış cepheleri renklendirmek ve koruyucu bir tabaka oluşturmak için farklı yapı malzemeleri kullanılmaktadır. Boyalar en bilinen dış cephe dekorasyon ürünleri arasında bulunmaktadır.

Dış cephelerde  duvar boyaları iklim şartlarına uyum sağlayacak özellikte tercih edilmektedir.

Evim.com sitesinde bina dış cephe renkleri boya sektöründe önemli bir yere sahip olan boya markalarının cins, renk, fiyat filtreleme alternatifleri ile sizlerin hizmetindedir.

Dış Cephe Boyaları

Dış cephe boyaları; binalara estetik ve özel bir görüntü katan, koruyucu özelliği ile binanın dayanıklılığını arttıran yapı malzemeleridir. Dış cephe boyası silikonlu, akrilik, su bazlı, dekoratif gibi farklı içerik özellikleriyle üretilmektedir. Ayrıca dış cephe boyası renkleri uygulanacağı binaya göre değişmektedir.

Dış cephe boyası 15 litre, 20 kg gibi farklı boyutlarda üretilmektedir. Dış cephe boyaları müstakil ev, villa, okul, apartman, şirket gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır

Silikonlu Dış Cephe Boyası: Silikonlu dış cephe boyası; içeriğindeki akrilik sayesinde su geçirmez dış cephe boyalarından biridir. Hava şartlarına olan direnci üst düzeydedir. Nefes alabilen boyalar arasında yer aldığı için uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.  Çatlama ve kabarmaları önleyen özel silikon dolgulu içeriği sayesinde duvarlarda pürüzsüz ve estetik bir görüntü oluşturmaktadır.

Rutubeti ve nemi önleyen duvarlar, tavanlar oluşturduğu için özellikle suyla temasın fazla olduğu yapılarda tercih edilmektedir.

Akrilik Dış Cephe Boyası:  Akrilik dış cephe boyası; yüksek kapatıcılık özelliği olan boyalardan biridir. Kolay uygulanan yapısı ve çabuk kurumasıyla dış cephelerde tercih edilmektedir. Güneş ışınlarına olan direnci yüksektir. Kullanım süresi uzun olan boyalardır. Mat görünümlü yüzey yapısı duvarlardaki hataları kolaylıkla kapatmaktadır.

Tuza ve neme dayanıklı formülü ile denize yakın olan binalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Renk olarak beyaz ve mavi dış cephe boyaları popüler akrilik dış cephe boya renklerindendir.

Su Bazlı Dış Cephe Boyası: Su bazlı dış cephe boyası;  silinebilir yapısıyla lekeleri önler. Solmaya karşı dirençli olan su bazlı dış cephe boyası hava şartlarına karşı da dayanıklıdır. Nefes alabilen boya çeşitleri arasında yer alır. Hızlı kuruma özelliği ile kolay uygulanabilmektedir.

Apartmanlarda, evlerde, ofislerde su bazlı dış cephe boyalarının sarı ve kiremit renkleri tercih edilmektedir. 

Polisan, Filli Boya, Dyo, Casati, Jotun renk kartelası binalarınızın havasını değiştirecek özellikleri ve cazip fiyat avantajlarıyla Evim.com sitesinde yer almaktadır.

Dekoratif Dış Cephe Boyası: Dış cephelerde dayanıklılığa eşlik edecek estetik ve özel dizaynları sevenlerin tercihi dekoratif dış cephe boyalarıdır. Suya ve güneş ışınlarına dayanıklı olarak üretilen dekoratif boyalar; su bazlı, akrilik, silikon esaslı içeriğe sahiptir.  Nefes alabilen boyalar arasında yer aldığı için kullanım süresi ve dış etkenlere olan direnci fazladır.

Dekoratif dış cephe boyaları arasında grenli dış cephe boyası oldukça rağbet görmektedir.  Grenli boya; kendinden desenli yapısıyla duvarlarda pütürlü ve farklı bir görüntü oluşturur.

Dyo, Filli Boya gibi markaların grenli dış cephe boyaları kendi kendini temizleyebilme özelliği ile dikkat çekmektedir. Her dış cephe için uygulanabilmektedir.

Dış Cephe Boya Fiyatları

Dış cephelerde içerik yapısında farklı özellikleri barındıran boya türleri uygulanabilmektedir. Dış cephe boya fiyatları kalitesine, markasına, içerik özelliklerine, litresine göre değişir. Piyasa şartları da boya fiyatlarına etki eden öğeler arasında yer alır.

En İyi Dış Cephe Boyasını Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi dış cephe boyası uygulayacağınız binanın özelliklerine göre değişebilir. İklim şartları dış cephe boyası seçerken dikkat edilmesi gereken ilk detaydır.

Yağmurun fazla olduğu yerlerde suya dayanıklı dış cephe boyaları tercih edilmelidir. Güneş ışınlarının fazla olduğu yerlerde ise UV ışın direnci yüksek olan boyalar kullanılabilir. Dayanıklı, estetik tasarımlar oluşturmak isterseniz dekoratif dış cephe boyalarını kullanabilirsiniz. Bina dış cephe renkleri açık ve koyu her tonun yer aldığı geniş bir renk kartelasına sahiptir. Beyazdan mora kadar her renk boyayı kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.