Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri
Stokta Olanlar

İç Kapı Boyası Çeşitleri


Ev dekorasyonlarında zemin ve duvar boyaları dekorasyonun temel unsurları arasında yer almaktadır. Oda kapısı boyaları ise dekoratif açıdan tamamlayıcı bir görünüm oluşturmanızı sağlar. Yaşam alanlarınızda belirlediğiniz dekoratif tasarımları oluştururken oda kapılarınıza estetik ve şık bir görünüm kazandıracak boya renklerini tercih edebilirsiniz.

Evim.com adresinde yaşam alanlarınızın karakterini belirleyecek tavan boyası, duvar boyası, iç kapı boyaları gibi boya türleri marka, renk, cins, fiyat filtreleme seçenekleriyle hizmetinizde.

İç Kapı Boyası

İç kapı boyaları farklı kimyasal içerikleriyle kapı yüzeyinde oluşan çizik ve lekeleri giderirken, darbelere karşı koruyucu bir tabaka oluşturmaktadır. Ev kapılarını boyamak için kapının yüzey özelliklerine dikkat etmek gerekir.

İç kapı renkleri beyaz, krem, kahverengi, gri, sarı gibi geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Yaşam alanlarınızda kişisel zevklerinize hitap edecek renklerde kapı boyası bulabilirsiniz.

Sektörün öncü boya markaları tarafından 0.75 litreden 15 litreye kadar iç kapı boyası üretilmektedir.

Su Bazlı Kapı Boyası: Amerikan kapılarda ve ahşap, masif kapılarda kullanabileceğiniz su bazlı kapı boyası yüksek kapatıcılığa sahip iç kapı boyaları arasında yer almaktadır. Oda kapılarını boyarken kokusuz yapısıyla uygulaması kolay boyalardır. Sararmayı önleyen, leke tutmayan özel formülüyle iç kapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Mat ve parlak yüzey seçeneklerinden dekorasyonunuzu tamamlayacak olan özellikteki kapı boyalarını tercih edebilirsiniz.

Ahşap Kapı Boyası: Ahşabın doğal dokusunu koruyan ahşap kapı boyaları koruyucu özelliği ile dikkat çekmektedir. Ahşap kapıları boyamak için tercih edilen ahşap boyalar kimyasallara karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Vernikli ahşap koruyucular; iç kapı yüzeylerini istenilen renge dönüştürürken koruyucu tabakası sayesinde darbelere karşı dayanıklılık kazanmasını sağlamaktadır.

Dyo, Fawori, Polisan, Casati, Jotun gibi markaların odalarınıza canlılık katacak kapı boyalarını uygun fiyatlarıyla Evim.com adresinde bulabilirsiniz.

Yağlı Kapı Boyası: Yağlı boya ile kapı boyama eski zamanlardan günümüze kadar gelen boyama alışkanlıkları arasında yer almaktadır. Kokusu bulunan yağlı kapı boyaları ile boya yapmak türlerine zordur. Yağlı boya ile kapıları boyamadan önce astar çekilmesi gerekir. Mat, yarı mat, parlak gibi yüzey seçenekleri vardır.

Kapı Boya Fiyatları

Yoğun olarak kullanılan iç kapılar zaman içinde yıpranır. Bu nedenle iç kapılara boya yapmak gerekir. İç kapı boyaları kapının özelliklerine göre değişmektedir.  Kapı boyalarının fiyatları da markasına, cinsine, litresine göre farklılık gösterir.

İç Kapı Boyası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev dekorasyonunuzu tamamlayacak iç kapı boyalarını satın almadan önce kapılarınızın hangi malzemeden üretildiğini bilmeniz önemlidir. Amerikan panel kapı, ahşap kapı, masif kapı gibi kapı türleri için farklı özelliklerde kapı boyaları vardır.

Boya türünüzü belirledikten sonra iç kapı renkleri ile duvarlarınızın, tavanlarınızın renk tonlarının uyumlu olması önemlidir. Beyaz kapı rengi sade ve şık kapı tasarımlarında ferah bir görünüm sağladığı için tercih edilmektedir. Renkli tasarım sevenler için sarı, turuncu gibi canlı kapı boyaları iyi bir alternatiftir. İç kapı boyasının kullanım ömrünün uzun olması için kalitesini bildiğiniz markaları tercih etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.