Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri
Stokta Olanlar

Ahşap Vernik Çeşitleri


Ahşap yüzeyleri dış etkenlere karşı dirençli duruma getirmek ve kullanım ömrünü uzatmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Ahşap vernikleme geçmişten günümüze kadar gelen ahşap yüzeyleri koruma yöntemlerinden biridir.

Evim.com sitesinde ahşap vernik, enamel boya, akrilik boya gibi ihtiyaç duyulan her yüzeye uygun özel boyalar marka, renk, fiyat, cins filtreleme özellikleri ile sizleri bekliyor!

Ahşap Verniği

Ahşap verniği; ahşap yüzeylerin doğal yapısını bozmadan uygulanabilen, koruyucu ve dekoratif bir özellik taşıyan boya malzemesidir. Ağaç verniği olarak da adlandırılmaktadır.  Su bazlı ve yağ bazlı ahşap verniği olarak farklı iki türde üretilmektedir. Eskiyen ahşap ürünlerinize yeni bir soluk getirmek ya da ham ahşaba dekoratif bir görüntü kazandırmak için ahşap verniklerden yararlanabilirsiniz.

Su Bazlı Ahşap Verniği: Su bazlı ahşap verniği, içeriğindeki su bazlı formülü ile sağlıklı ve koruyucu bir ahşap tabakası oluşturur. Su geçirmez özelliği ile ahşabı dış etkenlere karşı dayanıklı bir duruma getirir. Hızlı kuruma özelliği ile ahşap yüzeylere basit şekilde uygulanmaktadır. Su ile inceltilebilen su bazlı ahşap verniğinin yoğunluğu ve saydamlığı ayarlanabilir.

Kokusuz ve nefes alabilen özelliği ile su bazlı vernikler ahşap yüzeylerde oluşan küf ve çürüme sorunlarını önler.

Ahşap yer döşemeleri, ahşap merdivenler, masa, sandalye gibi ahşap mobilyalarda, iç kapılarda, pencerelerde kullanımı yaygındır.

Ahşabın kendine özgü dokusunu korumak ve belirginleştirmek isteyen kişilerin tercihi su bazlı ahşap vernikleridir. Su bazlı ahşap verniği renkli vernik türleri arasında yer alır. Dekorasyonlarınıza estetik ve yeni bir soluk getirmek için sarıçam, maun, kayın gibi vernik renkleri kullanabilirsiniz.

Filli Boya, Polisan, Dyo, Casati, Fawori gibi markaların ahşap vernik çeşitleri en özel fiyatlarla Evim.com adresinde yer almaktadır.

Yağ Bazlı Ahşap Verniği: Sentetik reçine ve solvent bazlı olarak üretilen yağ bazlı ahşap verniği, suya karşı dayanıklıdır. Kabarma ve çatlamaları önleyen özel formülü ile oldukça kullanışlıdır. Hava koşullarına karşı dirençli olarak üretilmektedir.

Kaymaları engelleyen yüzey özelliği ahşap havuz kenarlarında, iskelede, yer döşemelerinde, ahşap tavanlarda kullanım olanağı verir. Zımpara gerektirmeden uygulanabilmesi de kullanışlı ahşap vernikleri arasında yer almasını sağlar.

Vernik Fiyatları

Vernik fiyatları piyasadaki koşullara, içeriğine ve kullanım alanına göre değişmektedir. Sektörde önemli yeri olan markaların yenilenen ve farklı özellikler taşıyan kaliteli ahşap vernikleri bulunmaktadır.

Ahşap Vernik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ahşap vernik almadan önce ahşap vernik nasıl yapılır? sorusuna yanıt aramalısınız. Ahşap vernikleme işlemi kolay gibi görünse de uygulama yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları vardır.

Ahşap yüzeyin temizlenmesi ve yüzeydeki pürüzlerin giderilmesi için zımpara işlemi gerekir. Zımparalama işleminde yüzeyin eşit şekilde zımparalanması pürüzsüz bir vernikleme işleminin temelini oluşturur. 

Ahşap vernikleme işleminin ön hazırlık sürecini tamamladıktan sonra ahşap verniği uygulanabilir.

Ahşap verniği alırken su bazlı ya da yağ bazlı vernikten birini seçmelisiniz. Son zamanlarda su bazlı vernikler hızlı kuruması ve kolay uygulanması sebebiyle tercih edilmektedir.

Ahşap vernikleri 0.75 litreden 15 litreye kadar farklı boyutları olan ürünlerdir. Uygulama alanına göre boyutuna karar vermek önemlidir. Genellikle 2.5 litrelik ahşap vernikleri 40 metrekarelik bir yüzeyi katlar.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.