Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri

Parke Modelleri


Yaşam alanlarında ahşabın etkisini hissedebileceğiniz tabiatın yansıması olan parkeler zemin döşemesi olarak yer almaktadır. Estetik ve kendine has dokusuyla parkeler ev dekorasyonunda önemli bir rol oynamaktadır. Her yıl yenilenen dekorasyon anlayışına uygun olarak parke modelleri yeni bir form kazanmaktadır. Şıklığın ve doğallığın stil sahibi tasarımları oluşturduğu parke çeşitleri her dekorasyon tarzına uyum sağlayacak nitelikleri içermektedir.

Parke döşemeleri evinizde birbirinden özel dizaynlar oluştururken yalıtımlı yapısı sayesinde koruma sağlamaktadır. Parkeler dünden bugüne yenilenen dokularıyla zemin döşemelerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır.

İç Mekânlarda Ahşabın Doğallığını Hissedebileceğiniz Parkeler

İç mekânlara ışıltılı ve özgün dokusuyla özel bir görünüm sunan parkeler; birbirinden farklı modeller eşliğinde yaşam alanlarınızda güvenle kullanabileceğiniz döşeme ürünlerinden biridir. Parkeler zengin model ve renk seçenekleriyle iç mekânlarda dekorasyon stilleriyle uyumlu bir görünüm sağlayacak detaylara sahiptir. Parkelerin modelleri yeni nesil teknolojik gelişmelerin doğrultusunda derzsiz parke, lamine parke, derzli parke gibi çeşitleriyle ev tasarımlarınızın karakterini belirlemektedir. Parke renklerinde beyazdan siyaha dikkat çeken geniş bir renk skalası sizleri karşılamaktadır.

Lamine parke; %100 doğal yapısıyla dikkat çeken, sağlıklı parke türleri arasında yer alan malzemelerdir. Üç tabaka olarak üretilen lamine parkelerde dayanıklılığı ile bilinen çam, meşe, akçaağaç gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Kaliteli zemin dekorasyonları için tercih edebileceğiniz lamine parke renkleri arasında yer alan beyaz parkeler aydınlatıcı, sade ve zarif tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Meşe parke; meşe ağacının özel dokulu yüzeyiyle yaşam alanlarınızda ortamın atmosferini değiştirebilirsiniz.

Derzli parke; özel bir kilit sistemine sahip olan, derz dolgu görünüşüyle yaşam alanlarına derinlik katan parkelerdir. Derzli laminat parke; 1 mm’lik “V” şeklindeki küçük boşluk görünümüyle yaşam alanlarında akış sağlayan bir dekorasyon oluşturmaktadır. Kilit sistemli derzli parkelerin döşemesi oldukça kolaydır. Laminat parke renklerinde; ceviz, gri parkeler canlılık katan ince detaylarıyla tercih edilmektedir. Laminat parke modelleri arasında dolgulu görünüşü ile derzli parkeler son yıllarda ön planda olan parke türleridir.

Derzsiz parke; derzli parkeler gibi pratik montaj sahip olan, aşınmaya ve çizilmeye karşı direnci yüksek malzemelerdir. Derzsiz laminant parkelerde 5 mm, 6mm, 8 mm gibi evinizde güvenli bir zemin döşemesi oluşturmanızı sağlayacak kalınlık alternatifleri bulunmaktadır.

Tam bir doğallığa sahip olmayan laminat parkeler arasında modern mekân tasarımlarında beton görünümlü laminat parkeler farklılık arayan kişilere hitap etmektedir. Laminat parke özelliklerini bünyesinde barındıran beton görünümlü parkeler; yalnızca görünüm itibariyle diğer parkelerden farklıdır. Parkenin üst tabakasına beton görüntüsü verilerek üretilen parkelerin kalınlıkları kişilerin tercihlerine göre değişebilmektedir. Isı yalıtımlı olarak üretilen beton görünümlü parkeler dekorasyon sektörüne yön veren dokularıyla yaşam alanlarınızda gerçeklik algısı oluşturacak özel bir görünüm sunar. Özellikle home office olarak kullanılan yaşam alanları için beton görünümlü parkeler estetik ve dikkat çekicidir.

Kimyasal içermeyen, organik, yalıtımlı ve darbelere karşı dayanıklı parke çeşitleri arasında masif ahşap parkeler iç mekânlarda dikkat çeken estetik ve sıcak bir ortam oluşturmanız için idealdir. Meşe ağacının nemi önleyen yapısı ile üretilmektedir. Rustik, eskitme gibi dekorasyon tarzlarında sarı ve kahverengi tonlarındaki girintili çıkıntılı masif parkeler yaşam alanının atmosferini değiştirecek canlılıktadır.

Sistem uygulanabilen yüzeyi ile her daim ilk günkü parıltılı görünümünü korumaktadır. Dokusu sebebiyle ahşabın sıcaklığını daima hissedebileceğiniz ahşap parkeleri salon, antre, mutfak gibi evin her alanında kullanabilirsiniz.

Mekânların Atmosferini Değiştiren Parkelerin Fiyatları

Mekânlarda estetik ve özel tasarımlar oluşturmanızı sağlayan zemin döşemeleri arasında yalıtım ve dayanıklılık özellikleriyle ön planda olan parkelerin nitelikleri farklılık göstermektedir. Pratik kuruluma sahip olan parkeler sorunsuz yapısı ile uzun süreli zemin döşemeleri arasında bulunmaktadır. Parke fiyatları parkelerin üretim özelliklerinden renklerine kadar ince detaylara göre ve piyasa koşullarında yer alan yönlendirmeler ile değişmektedir.

Evim.com adresinden her dekorasyon anlayışına hitap eden sektörün kalitesiyle bilinen Floorpan, Yılpar, AdoFloor, Çamsan, Agt parke markalarının yer aldığı markasına, modeline, fiyatına göre listeleme yapabileceğiniz en ucuz parkeleri tek tıkla bulabilirsiniz.

Yaşam Alanlarına Güzellik Katan Parke Seçimindeki Püf Noktalar

Zemin döşemeleri yaşam alanlarının dekorasyonlarında büyük önem arz etmektedir. Zemin döşemelerinde parkeler ahşabın ortamını ısıtan etkisini yansıtan, montajı kolay olan, birbirinden özel renk ve modelleriyle yaşam alanlarınıza benzersiz bir görünüm katan malzemelerdir. Doğru parke seçiminde rol oynayan küçük detaylara dikkat etmek gerekir. Kullanım alanına uygun parke seçimi yapmanız gerekir. Banyolarda kullanılacak parkeler suya ve neme dayanıklı olmalıdır. Parkelerin kalınlığı kullanım süresi üzerinde etkili olan detaylardan biridir.

Parkenin kalınlığının en az 8 mm olması gerekir. Parkenin doğal ahşaptan üretilmesi sağlıklı bir yer döşemesi oluşturmak için oldukça önemlidir. Parkenin rengi de kullanılacağı alanın metrekaresine uygun ve genel dekorasyonuna uyum sağlamalıdır. Açık tonlar dar yaşam alanlarını ferahlatmak için tercih edilmelidir. Derzli parkeler küçük mekânlarda derin ve aydınlatıcı bir etki oluşturmak için kullanılabilir. Geniş alanlarda ise koyu tonlardaki meşe rengi parkeler açık tonlu dekoratif ürünlerle estetik formlu dizayn yakalamanızı sağlamaktadır.

Parke sektörünün öne çıkan markaları kaliteli ve garanti süresinin uzun olmasıyla güvenli ve sorunsuz bir kullanım sunmaktadır.

Dekorasyonun mihenk taşları arasında yer alan parkelerinizi seçerken geniş renk ve model seçeneklerinin cazip fiyat avantajlarıyla birleştiği Evim.com sitesinden yaşam alanlarınız için en doğru parkeye ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.