Filtre
Filtre
Alışveriş Seçenekleri
Stokta Olanlar

Rezervuar Çeşitleri


Rezervuar Nedir?

Banyo ve tuvaletlerde temizlik sağlayan özel sifon sistemine sahip olan su depoları rezervuardır. Tuvalet sonrasında hijyeni sağlayan rezervuarlar klozet modellerine uyum sağlayacak farklı çeşitlere sahiptir. Montaj sistemleri değişen rezervuarlar kullanım kolaylığı ve estetik dizaynlarıyla banyoda dekoratif bir görünüm sunar.

Konforlu Kullanıma Sahip Rezervuar Çeşitleri

Banyo dekorasyonuna uyum sağlayacak, farklı niteliklere sahip olan pek çok rezervuar modeli bulunmaktadır. Rezervuarların ölçüleri kullanım alanına uygun olacak şekilde belirlenmektedir.

İç takımsız rezervuar; içerisinde sifon sistemi olmayan, farklı geometrik şekillerde üretilen rezervuar çeşitlerinden biridir. Antrasit, siyah gibi renk alternatifleri bulunan iç takımsız rezervuarlar banyoda özel formları ile göz alıcı tasarımlara imza atmanızı sağlar.

Yeni nesil teknolojiyle üretilen çift kumandalı rezervuar; üst düzeyde su tasarrufu için alternatif bir çözüm sunar. İki butonun yer aldığı kumanda panelinde su boşaltma miktarı farklıdır. Kişisel ihtiyaca göre az ve çok seçenekleri genellikle büyük, küçük buton ayrımıyla belirlenmektedir. Hela taşı, asma klozet gibi farklı tuvaletler için özel montaj sistemine sahip olan çift basmalı rezervuarlar üretilmektedir.

Tek basmalı rezervuar ise; su boşaltma sisteminin sabit olduğu, klasik ve tasarruf sağlamayan rezervuar modelidir.

Klasik eski tuvaletlerde kullanılan üstten basmalı rezervuarlar genellikle plastikten üretilmektedir. Montajı kolay olan üstten basmalı rezervuar duvara monte edilmektedir. Standart banyo ve tuvaletlerde kullanılan bir başka rezervuar modeli ise asma rezervuardır. Duvarın dışına monte edilen asma rezervuarlar zincir sistemiyle sifonu kullanmanıza imkan tanır. Su doldurma kapasiteleri genellikle standarttır.

Banyonuza yeni bir soluk getirecek gömme rezervuar modelleri son zamanlarda banyo dekorasyon modasının en önemli malzemelerinden biridir. Duvarın içine gizli olarak monte edilen iç takımı sessiz çalışmasıyla konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Su sızdırmayı önleyen, dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yer ve su tasarrufu sağlayan gömme rezervuarlar dikkat çekici tasarımlarıyla banyoda özel bir atmosfer oluşturabilmeniz için oldukça kullanışlıdır. Zengin renk yelpazesine sahip gömme rezervuarlarda krom renk öne çıksa da banyonuza canlılık katabileceğiniz kırmızı, yeşil gibi renkler de tercih edilmektedir.

Banyonuzu Yenilecek Rezervuarlar Evim’de

Banyolarınız için rezervuar seçerken tuvalet modelinize uygun seçim yapmanız önemlidir. Klasik tuvalet modellerinde asma ve üstten basmalı rezervuarlar kullanılmaktadır. Genellikle plastikten üretilen rezervuarlar hijyenik açıdan kullanımı uygun olmayan ürünlerdir.

Yeni nesil teknolojiyle üretilen gömme rezervuarlar estetik görünümleri ve gizli montajıyla oldukça kullanışlı olan ürünlerdir. Hela taşı, asma klozet gibi pek çok modele uyum sağlayan gömme rezervuarların farklı yüzey ve renk alternatifleri bulunmaktadır. Lüks ve modern banyo tasarımları için cam kumanda paneline sahip gömme rezervuarları tercih edebilirsiniz. Rezervuarın banyo tesisatına uygun olması da son derece önemlidir. Eski banyo sistemlerinin tesisatı farklı olduğu için banyoyu yenilerken tesisatı değiştirmek bütçeyi zorlar ve zaman alır. Bu nedenle rezervuar kılıfları estetik ve özel bir rezervuar sistemi oluşturmanız için kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Duvarın içine monte edilemeyen rezervuar tesisatını rezervuar kılıfı ile gizleyebilirsiniz. Rezervuar kılıfları seramiğin ışıltılı yapısıyla banyonuzun stilini değiştirmektedir. Rezervuara eşlik eden kumanda panelleri de farklı renk alternatiflerine ve fotosel sistemine sahiptir. Yoğun olarak kullanılan tuvaletler için fotoselli kumanda panelleri idealdir.

Sağlıklı yüzeye sahip, sessiz çalışan, su tasarrufu sağlayan rezervuarları tercih etmek uzun süreli sorunsuz bir kullanım için önemlidir.

Banyo ve tuvaletleriniz için ihtiyaç duyduğunuz rezervuar modelleri, yardımcı ürünleri ve uygun fiyat fırsatlarıyla güvenilir alışveriş sitesi Evim.com sitesinde sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Daha Fazla Göster

İndirimler ve kampanyalar hakkında bildirim almak ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.